Proběhlé akce

Firemní akce 2023

Firemní akce v pasáži není žádný problém.

Pondělí 18. 12.
Akce

Brzy se otevírá nový salon.

Již v prosinci se můžete těšit na nový salon.

Pátek 1. 12.
31. 12.
Akce

Mikuláš v Jaltě 2022

Vezměte letos Vaše ratolesti za Mikulášem do Jalty. Za básničku nebo obrázek, který mu děti namalují, dostanou nějakou sladkost. Můžete se i s Mikulášem vyfotit u vánočního stromečku. Také máme vánoční okénko s pitím a jídlem.

Pondělí 5. 12.
5. 12.
Akce

Vánoce 2022

Letos se můžete opět těšit na velký vánoční stromeček u kterého se můžete vyfotit, stánek s občerstvením Srdcovky, ale nově ve spolupráci s TIC Brno na spoustu zábavných akcí.

Čtvrtek 24. 11.
23. 12.
Akce

Mikuláš v Jaltě 2021

Přijďte se vyfotit s Mikulášem u vánočního stromku v pasáži se svými dětmi. Za básničku nebo obrázek se Vaše děti můžou těšit i na menší sladkost.

Neděle 5. 12.
5. 12.
Akce

Totalitní kuropění

Koncert o mnoha obrazech, s mnoha osobami a jedním orchestrem.

Koncert uskupení Brno Contemporary Orchestra proběhne 23. září 2021 v pasáži Jalta na Dominikánské náměstí v Brně.

Program:

  • Jan Novák (1921 – 1984): Písně z divadelní hry Totální kuropění Ludvíka Kundery (1920 – 2010) napsané pro orchestr Gustava Broma (1921 – 1995) v aranži pro BCO od Marka Piáčka (* 1972)
  • Josef BERG (1927 – 1971): Torso světské suity (1963)
  • Alois Piňos (1925 – 2008): Zkratky (1963)
  • Kompoziční tým BRNO (Alois Piňos, Rudolf Růžička, Arnošt Parsch, Miloš Štědroň): Ecce homo, vokální symfonie na text Josefa Berga pro soprán, basbaryton, orchestr a magnetofonový pás (1969)

V roce 1961 měla v tehdejší Mahenově činohře v Brně premiéru divadelní hra Ludvíka Kundery „Totální kuropění“. Jednalo se o jeden z prvních tuzemských autorských muzikálů, který jazzovou hudbou Jana Nováka, v podání orchestru Gustava Broma, reflektoval tíživé události totálního nasazení ročníků 1920 a 1921. Na netradičně koncipované scéně docházelo k prolínání dobové reflexe tehdejších čtyřicátníků s reminiscencemi na zážitky dvacátníků ve skladištích a továrnách u Berlína. Je zřejmé, že srovnávat totální nasazení za nacismu s marasmem šedesátých let a následné normalizace je poněkud vyhrocené. Přesto, s vědomím toho, jaké byly pozdější osudy aktérů obrodného procesu šedesátých let po okupaci, a jaké důsledky měl normalizační totalitní marketing na podobu tuzemské a reflexi zahraniční kultury pro minulost i současnost, jeví se nám jako adekvátní zpřítomnit dobové reálie, kdy projev svobodné vůle byl považován za nepatřičný útok proti socialistickému zřízení, kdy bylo možné být proti jenom v soukromí, kdy každá jinakost byla automaticky považována za špatnost. Snad již je to dnes jinak a pestrá směsice hudby jubilantů z let šedesátých může mít pozitivní vyznění o jaké se pokusil i Ludvík Kundera na konci své dramatické prvotiny. „A to je konec totálního kuropění. A po konci se přece začíná!“ Projděme spolu pasáži, která to, co jsme zavřeli doma může dovést ke hvězdám nejen proto, aby se nezapomnělo, ale hlavně, abychom si mohli poslechnout hudbu, kterou už hodně dlouho nikdo v Brně neslyšel.

Čtvrtek 23. 9.
23. 9.
Akce

Vánoce v Jaltě

I tento rok pro Vás připravujeme vánoční pasáž, kde naleznete nejen obrovský Vánoční strom u kterého se můžete vyfotit, ale i stánky s občerstvením.

A to vše v teple pasáže kde naleznete i restauraci a obchody.

Pátek 27. 11.
23. 12.
Akce

Grand Opening | Cabaret des Péchés - VYPRODÁNO

v pátek 13. září se vám oficiálně otevřou dveře Cabaretu a vy tak budete moct zažít jeho pravou a neobyčejnou atmosféru.

Jakmile se usadíte s welcome drinkem a na stole vám přistane vybraný koktejl z našeho menu, opona se otevře a postupně se vám představí většina našich umělců, kteří v krátcích blocích ukážou to nejlepší, co umí.

To nejlepší, co vás v Cabaretu čeká.

K dispozici budou dva bary, balkony a salonek. Dohromady více než 250 míst. A abychom zabránili zbytečným zmatkům, bude vytvořen guestlist, díky kterému budeme přesně vědět, kde vás pohodlně usadit.


Vstupné: zdarma (guestlist)
Welcome drink: Cointreau fizz
Dresscode: glamour/30. léta

Pátek 13. 9.
Akce